Incoterms

EXW – Ex Works (Iš įmonės) (nurodyta pristatymo vieta)

Pardavėjas suteikia prieigą prie priekių savo patalpose. Už pakrovimą atsakingas pirkėjas. Šis terminas numato maksimalius įsipareigojimus pirkėjui ir minimalius įsipareigojimus pardavėjui. Terminas „Iš įmonės“ dažnai naudojamas nustatant pradinę prekių pardavimo kainą, neįtraukiant jokių išlaidų. EXW reiškia, kad pardavėjas yra paruošęs prekes paėmimui savo patalpose (įmonėje, fabrike, sandėlyje, gamykloje) sutartą dieną. Pirkėjas apmoka visas transportavimo išlaidas ir prisiima riziką dėl prekių pristatymo į galutinę jų paskirties vietą. Pardavėjas nepakrauna prekių į jų gabenimui skirtas transporto priemones ir netvarko jų eksporto dokumentų. Jei pardavėjas pakrauna prekes, jis tai daro pirkėjo rizika ir sąskaita. Jei šalys pageidauja, kad pardavėjas prisiimtų atsakomybę už prekių pakrovimą išvykimo metu ir prisiimtų tokio pakrovimo riziką ir visas išlaidas, tai turi būti aiškiai nurodyta į pardavimo sutartį įtraukiant aiškią formuluotę.

FCA – Free Carrier (Franko transportuotojas) (nurodyta pristatymo vieta)

Pardavėjas perduoda prekes, sutvarkęs jų eksporto dokumentus, pirmajam vežėjui (nurodytam pirkėjo) nurodytoje vietoje. Pardavėjas moka už gabenimą iki nurodytos pristatymo vietos ir, kai prekės yra perduodamos pirmajam vežėjui, rizika perduodama.

CPT – Carriage Paid To (Transportavimas apmokėtas iki) (nurodyta paskirties vieta)

Už pervežimą moka pardavėjas. Perduodant prekes pirmajam vežėjui importo vietoje rizika pereina pirkėjui.

CIP – Carriage and Insurance Paid to (Transportavimas ir draudimas apmokėti iki) (nurodyta paskirties vieta)

Termino CIF atitikmuo, taikomas transportavimui konteineriais ir kombinuotajam transportavimui. Pardavėjas moka už pervežimą ir draudimą iki nurodytos paskirties vietos, tačiau rizika pereina, kai prekės perduodamos pirmajam vežėjui.

DAP – Delivered at Place (Pristatyta į vietą) (nurodyta paskirties vieta)

Pardavėjas moka už pervežimą į nurodytą vietą (išskyrus su importo muitais susijusias išlaidas) ir prisiima visą riziką iki tol, kol prekės yra paruošiamos, kad pirkėjas galėtų jas iškrauti.

DDP – Delivered Duty Paid (Pristatyta, muitas sumokėtas) (nurodyta paskirties vieta)

Pardavėjas yra atsakingas už prekių pristatymą į nurodytą vietą pirkėjo šalyje ir sumoka visas prekių pristatymo į vietą išlaidas, įskaitant importo muitus ir mokesčius. Už iškrovimą atsakingas pirkėjas. Šis terminas numato maksimalius įsipareigojimus pardavėjui ir minimalius įsipareigojimus pirkėjui.

Jūrų ir vidaus vandenų transportas

FAS – Free Alongside Ship (Franko laivas) (nurodytas išsiuntimo uostas)

Pardavėjas turi pateikti prekes šalia laivo nurodytame jūrų uoste. Pardavėjas turi sutvarkyti prekių eksporto dokumentus. Šis terminas dažniausiai naudojamas sunkiasvoriams arba didelių matmenų kroviniams.

FOB – Free on Board (Franko laivo denis) (nurodytas išsiuntimo uostas)

Pardavėjas privalo pakrauti prekes į pirkėjo paskirtą laivą. Išlaidos ir rizika padalijami, kai prekės faktiškai atsiduria laive. Pardavėjas turi sutvarkyti prekių eksporto dokumentus.

CFR – Cost and Freight (Kaina ir frachtas) (nurodytas paskirties uostas)

Pardavėjas turi apmokėti prekių pristatymo į paskirties uostą išlaidas ir frachtą. Tačiau rizika perduodama pirkėjui, kai prekės yra pakraunamos į laivą. Prekių draudimas NĖRA įskaičiuotas. Šis terminas anksčiau buvo žinomas kaip CNF (C&F). Taikoma tik jūrų transportui.

CIF – Cost, Insurance and Freight (Kaina, draudimas ir frachtas) (nurodytas paskirties uostas)

Šio termino reikšmė tokia pati kaip ir CFR, išskyrus tai, kad pardavėjas turi papildomai įsigyti ir sumokėti už draudimą. Taikoma tik jūrų transportui.

Susisiekite su mumis

Susisiekite su mumis bet kuriuo metu – mes padėsime jums rasti geriausią sprendimą jūsų verslui!

Saulėtekio al. 15

Vilnius 10224

    2024 @ Cargobooking|Privatumo politika